De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) publiceerde een nieuwe strategie rond Traditional, Complementary and Integrative Medicine (TCIM) voor de periode 2025–2034.
Wat staat er precies in deze strategie? Welke plaats krijgen traditionele, complementaire en integratieve gezondheidsbenaderingen binnen de visie van de WHO? En vooral: wat kan dit betekenen voor herboristen?
Op woensdag 14 oktober 2026 nodigt de Vlaamse Herboristen Vereniging Lieve Galle uit voor een online webinar waarin we samen het officiële WHO-document verkennen.
Wil je erbij zijn? Schrijf je dan zeker in via het formulier onderaan.

Lieve Galle is herborist, wildplukexpert en auteur en engageert zich als vrijwillig Champion of Health binnen TCIM. Vanuit die rol zet zij zich onder meer in om de nieuwe WHO-strategie bekend te maken en het gesprek erover te stimuleren.
Tijdens het eerste deel van de avond neemt Lieve ons mee door de belangrijkste onderdelen van de strategie. Ze vertaalt de inhoud van het Engelstalige document naar een duidelijke en begrijpelijke toelichting in het Nederlands, met aandacht voor wat er daadwerkelijk in het document staat.
Maar we willen het daar niet bij laten.
Tijd voor vragen, gesprek en debat
Na de toelichting van ongeveer 35 minuten maken we bewust ruim tijd voor vragen, gesprek en debat.
Want een strategie van de WHO roept ook vragen op. Welke kansen biedt ze? Welke ontwikkelingen zijn interessant voor herboristen? Waar liggen mogelijke aandachtspunten of knelpunten? En welke vragen blijven nog onbeantwoord?
De VHV wil tijdens deze avond niet naar een vooraf bepaald standpunt toewerken. Eerst begrijpen wat er staat, daarna samen nadenken over wat dit kan betekenen.
Ook Lieve benadrukt dat haar ambassadeursrol niet betekent dat zij elk onderdeel of elk standpunt van de WHO onderschrijft. De WHO-strategie zelf benadrukt het belang van de betrokkenheid van verschillende stakeholders, waaronder beoefenaars binnen TCIM. Dat maakt het des te interessanter om vanuit verschillende invalshoeken naar de strategie te kijken.
Voor wie?
Dit webinar is interessant voor herboristen, kruidenliefhebbers en iedereen die benieuwd is naar de toekomstige ontwikkelingen rond planten, traditionele kennis en complementaire en integratieve gezondheidszorg.
Je hoeft de WHO-strategie vooraf niet gelezen te hebben. Heb je ze wel al bekeken? Dan is dat natuurlijk mooi meegenomen en kun je jouw vragen of bedenkingen meteen meenemen in het gesprek.
Misschien ben je enthousiast over bepaalde ontwikkelingen. Misschien ben je kritisch over andere aspecten. Of misschien weet je nog helemaal niet wat je ervan moet denken.
Kom luisteren, stel je vragen en denk mee.
Praktisch
📅 Woensdag 14 oktober 2026
🕢 19u30 – 21u30
💻 Online webinar
🎙️ Spreker: Lieve Galle
💬 Met aansluitend ruime gelegenheid voor vragen en debat
Inschrijven
Inschrijven kan vanaf nu.
Inschrijving Webinar & Debat WHO strategy met Lieve Galle
Druk ook op REGISTREER
Na je inschrijving ontvang je kort vóór het webinar per e-mail de link waarmee je op 14 oktober kunt deelnemen.



