Je kan in de agenda zoeken op trefwoorden zoals cursus – opleiding – workshop – vergadering – wandeling – voordracht – beurs – nascholing …. ..

Laden Evenementen

« Alle evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

VHV activiteit Vlaams Brabant : Ont-moeten in de Plantentuin van Meise

september 13

Soms hoeft een activiteit niet volgepland te zijn om waardevol te zijn. Soms is het net fijn om even niets te moeten. Geen deadlines, geen opdrachten of verwachtingen. Gewoon samenkomen met gelijkgestemden, genieten van een prachtige omgeving en de tijd nemen om te vertragen.

De provincie Vlaams-Brabant nodigt je van harte uit voor een verbindende dag in de prachtige Plantentuin van Meise. Deze dag staat volledig in het teken van ONT-MOETEN: elkaar ontmoeten, de natuur ontmoeten, nieuwe mensen leren kennen en oude bekenden terugzien.

We verzamelen om 9.45 uur aan de hoofdingang van de Plantentuin van Meise. Je bent vrij om de hele dag mee te beleven of enkel aan te sluiten voor een deel van het programma.

Omdat er zoveel verschillende kortingstelsels zijn (Gezinsbond, Museumpas, Lerarenkaart, Brussels Card, Senioren, enz….) zorg je aan de kassa individueel om uw ticket voor de tuin aan te kopen.

Programma

09.45 uur – Verzamelen aan de hoofdingang
Vrije verkenning of in groep op verkenning in de Plantentuin.

Er is een ook deze mogelijkheid om 11.00 uur – Bezoek aan het Herbarium (optioneel – betalende inschrijving – max. 20 deelnemers)
Onder begeleiding van Ann Bogaerts, wetenschappelijk beheerder van het herbarium, krijgen we een unieke blik achter de schermen van een van de grootste herbaria ter wereld. Met meer dan vier miljoen collectiestukken behoort het herbarium van de Plantentuin van Meise tot de vijftien grootste ter wereld.
Voor dit onderdeel is vooraf inschrijven verplicht. Hiervoor betaal je 19 euro (geen korting mogelijk, alles inbegrepen).

12.30 uur – Potluck-picknick

We nemen uitgebreid de tijd om samen te genieten van een gezellige picknick. Breng iets lekkers mee om te delen; zo zorgen we samen voor een gevarieerd buffet en vooral voor veel fijne ontmoetingen.

14.00 uur – Wandeling door de Plantentuin

Samen met Veerle De Vos (Helianthus) ontdekken we enkele bijzondere plekjes in de Plantentuin. Onderweg is er ruimte voor verwondering, spontane gesprekken en het delen van ervaringen.

15.00 uur – Bezoek aan de Inheemse Floratuin

We bezoeken de recent aangelegde Inheemse Floratuin, waar meer dan twintig Vlaamse landschappen worden voorgesteld, van duinen en schorren tot bossen, heide en vennen.

16.00 uur – Vrije tijd en netwerkmoment

17.00 uur – Gezamenlijke afsluiting

Praktisch

  • Verzamelen om 09.45 uur aan de hoofdingang van de Plantentuin van Meise.
  • Je kiest zelf aan welke onderdelen je deelneemt.
  • Potluck-picknick: breng iets lekkers mee om te delen. Vergeet ook je eigen bord, beker en bestek niet, en voorzie alles wat je nodig hebt om comfortabel te kunnen picknicken
  • Voor het bezoek aan het herbarium is een betalende inschrijving nodig. Er zijn maximum 20 plaatsen beschikbaar.

Wij hopen jullie talrijk te mogen verwelkomen voor deze ontspannen nazomerse ont-moetingsdag, waar verbinding, natuur en gezellig samenzijn centraal staan.

Inschrijven kan hier

Gegevens

Organisator

Gegevens

Organisator