We zijn duidelijk gebeten om onze tanden te zetten in wilde kruiden en groenten. En terecht! Ze zitten boordevol smaak, aansterkende vitaminen, mineralen en gezonde stoffen die amper nog in industrieel geteelde planten zitten.
Wil je graag weten welke planten veilig en lekker zijn en hoe je met respect voor de natuur plukt, wandel dan mee door de wondere wereld van het hedendaagse wildplukken. Want wildplukken doe je niet in het wilde weg. In deze lessenreeks krijg je tips en tricks, verneem je meer over wetenschap en weetjes, leer je planten herkennen en maken we een aantal bereidingen met wat de natuur ons te bieden heeft. Mysterie en verleden komen af en toe om de hoek kijken.
OP EEN UNIEK EN GEVARIEERDE LOCATIE
Abdijsite Herkenrode: Een wandeling rond de abdij, het Engels Park, de moderne Kruidentuin, de Lavendelhoeve en mooie wandelroutes in het land van de Wijers, … we hebben altijd een ander decor voor onze lessen. In de schaduw van het verleden van de abdissen, foerageren we met hedendaagse blik en oog voor de kloostertradities.
ZEVEN LESSEN: OP VRIJDAG
Vrijdag: 21 maart, 4 april, 9 mei, 6 juni, 29 augustus, 19 september, 10 oktober 2025
Woensdag: 19 maart, 2 april, 7 mei, 4 juni, 27 augustus, 17 september, 8 oktober 2025
PRAKTISCH
Telkens van 11 uur tot 16 uur (de lessen kunnen een half uurtje uitlopen)
Uitvalsbasis (kan variëren naargelang de les): Abdij van Herkenrode – Poortgebouw, Herkenrodeabdij 4, 3511 Hasselt
De prijs voor de volledige reeks bedraagt: 476 euro
Inbegrepen in de lessen: toegang tot filmpjes om planten te herkennen, foto’s van planten in PowerPoint, recepten, proeverijen, zelfgemaakte bereidingen.
inschrijven: voor vrijdag
inschrijven: voor woensdag